Najlepšie kasína

Ako kasíno zachránilo FedEx

Aj keď sa Vám na prvý pohľad môže zdať že je to hlúposť, je to naozaj tak. Kasíno má svoj podiel na záchrane firmy FedEx. Ako kasín zachránilo FedEx si priblížime. Občas si ani nevieme predstaviť ako môžu byť hazardné hry spojené s bežným svetom. 

Bez návštevy kasína zakladateľa firmy FedEx by sme pravdepodobne dnes ani netušili, že takáto firma vôbec existovala. Dnes všetci vieme, že je to špičková firma na poskytovanie služby prepravy. 

Väčší hazard ako v kasíne

94 miliónov vložil tvorca firmy FedEx Friedrick W. Smith v roku 1971 na založenie FedExu. Z tejto sumy investoval 90 miliónov dolárov do investorov. Neskôr sa firma dostala do problémov a začala sa postupne rozpadať. Nárast ceny ropy tomu tiež veľmi nepomohol a nakoniec mu zostalo na účte firmy len 5 tisíc dolárov.

Nápad za milión

Friedrick W. Smith bol zúfalý a tak jediné čo mu zostávalo bolo navštíviť kasíno. Ako kasín zachránilo FedEx  je tu. Popri tom premýšľal že daná suma, ktorú mal na účte firmy mu na nič nestačí a že je asi koniec. Jeho jediná možnosť bola kasíno. Risk alebo zisk. Musel to skúsiť aby zachránil svoju firmu, nič iné mu nezostávalo. Friedrick W. Smith vsadil na jednu jedinú kartu všetko čo mal. Za najlepšími kasínami sa pobral do Las Vegas a na hraní blackjacku sa za víkend nakoniec odniesol 32 tisíc dolárov. Tento jeho výlet mu zachránil firmu a on mal dosť peňazí, aby zaplatil všetko čo potreboval. Myslíme, že tento nápad nikdy neoľutuje a určite je veľmi šťastný, že to vtedy urobil. 

Rozprávkový vzostup firmy

Friedrick W. Smith nemohol ani len tušiť kam to dotiahne. Jeho firma je dnes bezpochyby jedna z najväčších firiem na prepravu tovaru. Prepravuje tovar po celom svete aj vďaka hazardu a jednému strávenému víkendu v Las Vegas v kasíne. Zisk tejto úspešnej firmy bol v roku 1976 3,6 dolára a v roku 1980 neuveriteľných 40 miliónov. 

Čítajte si viac o online hrách v kasíne! 

Pridajte Komentár

Čítajte viac podobných článkov...