Najlepšie kasína

Ako si vybrať hrací automat

Rozmach online kasín priniesol pre hráčov automatov veľkú zmenu, a to takú, že klasické fyzické výherné automaty sa pretransformovali do online sveta v podobe online výherných automatov.Tie priniesli neobmedzené možnosti fantázie a možnosť hrať online výherné automaty všade a na všetkých počítačoch a mobiloch.

Podľa čoho môžeme rozlišovať herné automaty?

Výherné automaty môžeme rozdelíť podľa mnohých kritérií, ktoré sú pre niektorých hráčov dôležité, a pre iných zase zanedbateľné. Z toho dôvodu je rozdelenie hracích automatov v online kasínach len orientačné.

  • Klasické a moderné online automaty. Prvé rozdelenie vyplýva z technologického pokroku výherných automatov. Aj v online kasínach sa nájdu hráči, ktorým sa páčia staré známe klasické automaty. Tento typ výherných automatov má jednoduchú grafiku a málo funkcií, čo vyhovuje niektorým hráčom, ktorí majú radi klasickú hernú atmosféru. Medzi klasické herné automaty radíme napríklad ruletu ču blackjack, ktoré nájdeme aj v podobe online výherných automatov. Moderné automaty sú pravým opakom klasických automatov a sú určené pre hráčov, ktorí majú radi dobrú grafiku a zaujímavé animácie.
  • Téma výherných automatov. Moderné výherné automaty majú v tomto navrch. Môžeme povedať, že v tomto majú hráči online kasín výhodu, pretože majú na výber z tisícok rôznych tém na rôznych automatoch. Na výber sú napríklad podľa filmov, rozprávok, historických udalostí, hudobných skupín, umelcov a mnoho ďalšieho. Fantázii sa žiadne medze nekladú. Najlepšou voľbou je si automaty vopred vyskúšať a je o dosť pravdepodobnejšie, že budú mať hráči pri svojej obľúbenej téme lepší zážitok z hry.
  • Jackpotové online výherné automaty. Niektoré automaty ponúkajú veľmi zaujímavé progresívne jackpoty. V rámci progresívnych jackpotov sa zbiera určité množstvo z každej stávky, ktoré sa následne pridáva do spoločného banku. Niektoré jackpotové kasína ponúkajú viaceré kasína naraz, tak sa môžete predstaviť astronomické výšky takýchto jackpotov. Príkladom je aj automat Mega Fortune, kde as výška jackpotov vyšplahala na hodnotu rovných 17 miliónov, preto je tento výherný automat zapísaný v Guinessovej knihe rekordov. Tieto automaty nemajú len jeden veľký jackpot, ale aj mnoho menších jackpotov.
  • Maximálna výhra. Jackpotové, ale aj klasické online automaty, ponúkajú rozličnú výšku výhier podľa zvolenej hodnoty mincí, počtu výplatných línií či rôznych funkcií výherných automatov. Ak vám ide o najvyššiu výhry, tak si pred hraním vždy pozrite v návode výherné možnosti a výplatnú tabuľku.
  • Počet vlacov online automatu. Najčastejšie majú výherné automaty od 3 do 5 valcov. Každý valec má určitý počet radov, na ktorom sa zobrazujú symboly. Sú však aj automaty, ktoré valce neponúkajú, namiesto toho sa symboly zobrazujú iným spôsobom, napríklad padajú zhora.
  • Počet výherných línií online výherných automatov. Počet výherných linií určuje, akým spôsobom sa symboly tvoria do výherných línií. V zásade platí, že čím vyšší počet aktivovaných línií, tým vyššia bude aj šanca na vašu výhru, no so stúpajúcim počtom výherných línií sa zvyšuje aj hodnote vašej stávky za jedno zatočenie. Výherné línie sa aktivujú zväčša z ľavej strany na pravú, existujú však aj výnimky ako napríklad automat Starburst, na ktorom sa výhry vyplácajú obojstranne. Niektoré automaty nemajú taktiež rovnaký počet radov na valcoch – v tom prípade zbierate výherné kombinácie.
  • Špeciálne funkcie. Špeciálny motív nestačí, aby sa automat odlíšil od ostatných. Mnohé automaty ponúkajú aj špeciálne funkcie, ktoré vám ponúknu skvelý herný zážitok a znášobia vaše výhry. Najčastejšie je používaný, tzv. Wild symbol. Okrem nich môžete zbierať aj Scatter symboly. Okre, týchto klasických symbolov ponúkajú aj rôzne náhodné funkcie od výmyslu sveta. Sú to pravé špeciálne funkcie, ktoré ich odlišujú od iných automatov.
  • Návratnosť. To, koľko z investovaných peňazí sa nám vráti, je zásadným faktorom pri výbere automatu. Online automaty ponúkajú návratnosť, ktorá sa pohybuje okolo 95%. Táto návrtatvnosť vysoko prevyšuje fyzické automaty v krčmách. Návratnosť je kontrolovaná zo strany úradov. Automaty v kasínach sú prevádzkované poskytovateľmi týchto automatov, ktorí musia spĺňať tie najprísnejšie kritéria ohľadom férovej hry. Rovnako prísne pravidlá spadajú aj na online kasína.

Ktorý automat si vybrať?

Výber správneho online automatu je náročnejší proces, ako si mnohí môžu myslieť, preto je potrebné využiť všetky možné prostriedky na to, aby ste si ich mohli vyskúšať. Väčšina online kasín ponúka možnosť vyskúšať si online výherné automaty zadarmo. Túto možnosť maximálne odporúčame využiť. Urobiť tak môžete aj na našej webovej stránke, v sekcii automaty zadarmo, kde nájdete veľa výherných automatov. Ak hráte zadarmo, tak určite neváhajte vyskúšať čo najviac rôznych casino automatov.

Pridajte Komentár

Čítajte viac podobných článkov...