Najlepšie kasína

Čo ste z minulosti výherných automatov určiete nevedeli!

Každý pravý hráč hracích automatov si už určite položil otázku o tom, kedy vlastne automaty vznikli a kde majú tieto zábavné a obľúbené stroje pôvod.

V tomto článku vám predstavíme šesť mýtov a zaujímavosti  hracích automatoch z histórie a súčasnosti, o ktorých ste do teraz možno netušili.

Prvý automat

 

Prvou zaujímavosťou je samotný prvý automat so zabudovaným automatickým výplatným mechanizmom, ktorý bol skonštruovaný už v roku 1895. Bol to veľmi jednoduchý mechanický stroj. Zostrojil ho vyučený automechanik Charles Fey v meste San Francisco. Zostrojenie takéhozo stroja nebola vôbec jednoduchá záležitosť, keďže automaty sa skladajú z zhruba 1300 súčiastok a vážia v priemere 120 kilogramov.

Cukríky a cigarety

 

Na prvú zaujímavosť nadväzuje i druhá. Keďže prvým automatom s výplatným mechanizmom bol vyvinutý až neskôr, automaty spočiatku nevyplácali peniaze. Namiesto toho sa vyplácali cukríky alebo cigarety. Nehovoríme o automatickom vyplácaní, tak ako ho poznáme dnes, ale vo forme poukážok. Dôvodom bola najmä vtedajšia legislatíva v USA, podľa ktorej, bola peňažná výhra z výherných automatov považovaná za nelegálnu.

Najväčším, myslíme výškovo neprekonateľným, výherným automatom bol slot Big Bertha. Automat bol viac ako dva a pol metra vysoký a približne dva metre široký. Vážil cez 300 kilogramov a na jeho pohon bolo potrebné takmer päť kW elektromotor. Valcov mal 8 s 20 rôznymi symbolmi, čo umožňovalo až 25,6 miliárd možných kombinácií. Tento výherný automat bol skonštruovaný v 50-tych rokoch minulého storočia.

Najväčšia výhra v kasíne

 

Štvrtou a pre hráčov najzaujímavejšou zaujímavosťou je najväčšia výhra v online casine. Pripísal si ju Jonathan Heywoord, ktorý na výhernom automate Mega Moolah od firmy Microgaming vyhral progresívny jackpot vo výške 13,2 milióna libier. Ešte zaujímavejšie je, že do automatu hodil iba 25 pencí, čo je približne 30 centov. Táto výhra sa zapísala do Guinessovej knihy rekordov. Paradoxom je tiež, že túto výhru sa mu podarilo uskutočniť hneď 25 minút po tom ako sa do kasína prvý krát registroval.

Najvyšší jackpot

 

Historicky najvyšší jackpot z automatových hier v kamennom kasíne padol v Las Vegas. Vyhral ho iba 25-ročný inžinier a domov si odniesol neuveriteľných 39,7 milióna dolárov.

Kde je najviac automatov?

 

Poslednou štatistickou zaujímavosťou je zostavenie rebríčka lídrov v počte automatov. Lídrov vo svete prekvapivo nie je USA, ako by sa mohlo zdať ale Japonsko. V prepočte v Japonsku pripadá na jeden hrací automat 27 ľudí.

Čítajte si viac o online hrách v kasíne!

Zaujalo vás kasíno a radi by ste si ho vyskúšali v priamom prenose, a to priamo v live kasíne? Zaregistrujte sa a získajte rôzny druhy bonusov ako vstupný bonus, bonus bez vkladu či iné bonusy.

Pridajte Komentár

Čítajte viac podobných článkov...