Najlepšie kasína

Čo znamená BAR na hracích automatoch?

Výherné automaty existujú už dlhé roky. Postupom času boli vynájdené a pridané vzrušujúce funkcie. Napriek moderným inováciám v oblasti automatových hier majú mnohí stále radi klasické automaty, no nie všetci poznajú príbeh symbolov, najmä BAR, na pôvodných automatoch.

Štandardné hracie automaty tradične pozostávajú zo symbolov, ako sú hviezdy, ovocie, zvončeky a BARY. Vzhľadom na nadčasovú popularitu týchto symbolov ich však aj moderné online hracie automaty stále obsahujú na svojich valcoch.

Symbol BAR je jedným z najuznávanejších symbolov na hracích automatoch. Retro sloty zahŕňajú typy symbolov BAR, ako sú dvojité, trojité alebo štvornásobné symboly BAR, pričom každý má vyššiu hodnotu ako ten predchádzajúci.

Význam BAR v slotoch

Predpokladá sa, že symbol BAR je založený na balení žuvačky. Jeho symbol sa časom vyvinul. Existujú obrázky, ktoré dokazujú podobnosť medzi pôvodným dizajnom BAR a logom spoločnosti Bell-Fruit Gum Company, a preto je veľa ľudí presvedčených, že toto je dôvod za symbolom BAR.

Vtedy boli hracie automaty vyplácajúce peňažné výhry zakázané, pretože hazardné hry boli v USA nezákonné. To je dôvod, prečo Mills Company zaradila k stroju aj predajcu žuvačiek. Takže keď hráči stiahnu páku automatu, vyplatia sa príchuť žuvačky na základe výsledku rotácie, vďaka ktorej sa z hazardného zariadenia stane automat, ktorý vypláca žuvačky v hotovosti. To umožnilo majiteľom automatov uniknúť trestnému stíhaniu podľa zákonov proti hazardným hrám, no stále majú šancu odmeniť svojich hráčov a povzbudiť ich, aby pokračovali v točení.

Ako vznikol symbol BAR

Spoločnosť Industry Novelty Company je prvou spoločnosťou, ktorá vyrába automaty na mince, ako sú hracie automaty, predajné automaty a jukeboxy. Je to prvé, ktoré v roku 1909 použilo ovocné symboly v hracích automatoch a potom bolo prijaté spoločnosťou Mills Novelty Company. Spolu so symbolmi ovocia Mills pridal aj fotografiu balenia žuvačiek, ktorú nakoniec nahradili štylizované symboly BAR.

Ďalšie symboly automatov

Okrem slávneho symbolu BAR sa v automatoch dodnes používajú aj iné klasické hracie symboly. V priebehu rokov od vrcholu popularity 3-valcových automatov boli pridané rôzne nové funkcie, ako sú ďalšie výherné línie, onuse, progresívne jackpoty a symboly.

Aj keď už existuje široká škála moderných automatov s témami a jedinečnými symbolmi, symboly retro automatov nič neprekoná. Tu sú ďalšie klasické hracie symboly, ktoré môžete nájsť v tradičných a moderných hracích automatoch:

Symboly ovocia

Symboly ovocia sú niektoré z najznámejších symbolov na hracích automatoch. Medzi najčastejšie druhy ovocia, s ktorými sa môžete stretnúť v rôznych automatoch, patrí hrozno, čerešne, citróny, pomaranče a vodné melóny. Hráči boli vyplatení zodpovedajúcou príchuťou ovocnej gumy v dôsledku roztočenia automatu.

Štandardné symboly automatov

Štandardné symboly hracích automatov zahŕňajú farby kariet, ako sú srdce, piky, káry, palice, 9, 10, Jack (J), kráľovná (Q), kráľ (K) a eso (A). Tieto symboly sú rovnako staré ako populárne symboly, ako sú 7, zvončeky a BAR. V moderných automatoch sú štandardné symboly často reprezentované ako symboly s nízkymi platbami.

Hoci väčšina nových automatov pozostáva z jedinečných symbolov, štandardné symboly sa stále používajú a sú kreatívne navrhnuté v závislosti od témy alebo konceptu automatu. Spolu s farbami kariet môžu byť štandardné symboly slotov aj vo forme ovocia.

Divoké symboly

Ďalším typom symbolu automatu, ktorý nájdete na valcoch, je Wild. Nie všetky automaty obsahujú tento symbol na valcoch, ale väčšina moderných automatov áno. Keď sa objaví na výhernej línii, symbol Wild nahrádza iné symboly. Vďaka neustále sa vyvíjajúcim funkciám automatov sa teraz môžete stretnúť s inými typmi divokých symbolov, ako sú Walking Wilds, Expanding Wilds a Multiplier Wilds.

Rozptylové symboly

Nie všetky automatové hry obsahujú symboly Scatter, hoci ide o jeden z najočakávanejších symbolov v moderných automatových hrách. Zvyčajne pomáha hráčom získať viac výhier vďaka svojej obrovskej výplate. Symboly Scatter aktivujú špeciálne bonusové funkcie, ako sú roztočenia zadarmo, jackpoty a funkcie Collect. Za odmenu vám môže dať aj multiplikátory.

Bonusový symbol

Bonusové symboly zvyčajne ponúkajú najvyššiu výhru a jej pristátie na valcoch môže aktivovať funkciu jackpotu. Funkcie sprevádzajúce bonusové symboly sa však v jednotlivých hrách líšia. Bonusový symbol vás niekedy môže odmeniť iba zatočeniami navyše, respinmi alebo zaručenými výhrami.

Trochu drobností o hracích automatoch

Hracie automaty sa nazývali jednorukí banditi, pretože sú známe tým, že spotrebúvajú peniaze, ale odmeňujú len malé výplaty. Hovorilo sa o nich aj ako o automatoch na ovocie, pretože namiesto hotovosti vyplácali sladkosti s ovocnou príchuťou alebo žuvačky, keď bol hazard v niektorých štátoch USA v minulosti zakázaný.

Existovali teórie o tom, kde a ako Mills získal dizajn hracieho automatu. Prvým je, že Charles Augustus Fey, ten, kto navrhol prvý hrací automat, spolupracoval s Millsom na rozšírení používania týchto zariadení. Druhá teória uvádza, že Mills dostal Liberty Bell po salónnej lúpeži v San Franciscu v roku 1905 a neskôr vyrobil novú verziu s názvom Mills Liberty Bell alebo Operator Bell. Liberty Bell sa vzťahuje na prvú variáciu hracích automatov, ktoré boli známe ako „stroj na ovocie“ alebo „jednoruký bandita“.

Symboly BAR naplnia vaše vrecká výplatami

Teraz, keď už viete, ako vznikol symbol BAR a aké typy symbolov možno nájsť na automatoch, spoznajte ich zblízka, keď hráte automaty online. Objavte širokú škálu klasických výherných automatov, ako sú Lucky Reels, Magic Fruits 81 a ďalšie. Hrajte dnes klasické automaty a vyskúšajte aj moderné automatové hry, aby ste získali obrovské výhry!

Pridajte Komentár

Čítajte viac podobných článkov...