Najlepšie kasína

Etiketa v kasíne

Bez ohľadu na to, či ste milovníkmi výherných automatov alebo vyznávačom stolových hier, sme si istí, že ste si v kasínach, v ktorých ste boli, všimli ľudí, ktorí sa správajú určitým spôsobom. Ak chcete byť prijatí ako seriózny hráč a nie ako nejaký nováčik, budete sa musieť naučiť správať slušne a dodržiavať etiketu kasína.

Všeobecné pravidlá kasína a etiketa hazardu

Hypoteticky môžete do kasína vstúpiť prvýkrát, úplne sami, a správať sa tak, aby si nikto nevšimol, že ste nováčik. Je to však veľmi nepravdepodobné. Je pravda, že kamenné kasína prvých návštevníkov trochu odrádzajú. Okrem toho existujú určité nepísané pravidlá, ako sa správať, a keď ich niekto poruší, tak je v kasíne považovaný za divného. Aby ste si uľahčili hru v kasíne, pozrite si nasledujúce body, ktoré podčiarkujú najdôležitejšie pravidlá kasínovej etikety:

  • Byť zdvorilý.
  • Ste tam, aby ste sa zabavili, a ak sa vám nedarí, nemali by ste to prenášať na kasíno alebo na ostatných hráčov.
  • Nedávajte krupiérovi peniaze. Namiesto toho ho položte na stôl. Zoberie to a odovzdá vám príslušný počet žetónov.
  • Dáte si drink? Nie je potrebné ísť do baru. Signalizujte hostiteľa alebo hostesku a prinesú vám nápoje. Určite pošlite tip svojmu čašníkovi alebo čašníčke a budú sa vracať. Ale nedávajte nápoje na stôl.
  • Nepoužívajte telefón pri stole. Ak sa potrebujete porozprávať alebo esemeskovať, ustúpte od stola.
  • Nestrácajte veľa času rozhodovaním. Vážte si ostatných hráčov pri stole a dealera.
  • Nedotýkajte sa svojich žetónov, akonáhle ich položíte na stôl. Na poslednú chvíľu sa nič nemení – to je podvádzanie.
  • Ak sa chystáte staviť, nesaďte si za stôl. Ak sa chcete pozerať na kamaráta, ako hrá, stojte za ním. Sedadlá sú iba pre hráčov.

Všetky tieto tipy, musíme povedať, sú jednoducho úplne základnou etiketou hazardu. Nepredstavujte si, že sa z vás magicky stane James Bond alebo Daniel Ocean. Napriek tomu vám veľmi pomôžu. Predajcovia nebudú mať žiadne dôvody, aby vás nenávideli, a verte nám, že budete mať v tejto veci oveľa lepšiu skúsenosť!

Ruleta

Etiketa rulety sa hrá ľahko a je to pravdepodobne ďalšia vec po automatoch, ktoré by mal nováčik vyskúšať, pokiaľ ide o jednoduchosť. Predstavte si, že si vyberiete rušný stôl s davom skúsených hráčov a tam si vôbec nie ste istí, čo robíte. Tu sú naše tipy, keď pristúpite k ruletovému stolu a chcete sa riadiť etiketou hazardných hier:

Pri vstupe na stôl si vypýtajte žetóny rulety – jedná sa o špeciálne žetóny, ktoré nie sú zafarbené podľa svojej hodnoty. Farba sa používa jednoducho na rozlíšenie medzi žetónmi rôznych hráčov.

Pri vklade vkladajte žetóny do úhľadnej hromady. Nehádžte ich! Ak sa nemôžete dostať na miesto, požiadajte krupiéra, aby vám ich umiestnil.

Blackjack

Každý miluje blackjack – je to obľúbená kasínová hra na svete. Okrem toho, vďaka množstvu filmov a filmových scén, ktoré sme videli, si veľa ľudí myslí, že vedia, ako to hrať, čo robiť a čo nerobiť. Bohužiaľ to tak nie je vždy a niekedy filmy vykresľujú veci vedome (alebo nie) zle.

Spýtajte sa, či sa môžete pripojiť k stolu. To je všeobecná zdvorilosť. Možno by vám to nevadilo, ale nový hráč, ktorý sa pripojí k stolu, sa môže stať zlomom v inak obohacujúcej hre ostatných hráčov pri stole.

Naučte sa správne gestá ruky, aby ste krupiérovi signalizovali že chcete inú kartu alebo ak chcete prejsť.

Karty sa dotýkajte, iba ak je to vhodné. V mnohých kasínach sa nesmiete dotknúť kariet, je to základné pravidlo etikety blackjacku, zatiaľ čo v iných sa v určitých situáciách môžete dotknúť určitých kariet. Napríklad keď sa rozhodnete zdvojnásobiť, môže sa vám stať, že si budete môcť rozdeliť karty sami, alebo budete musieť jednoducho uzavrieť dve samostatné stávky a oznámiť tak dílerovi svoje úmysly.

Pridajte Komentár

Čítajte viac podobných článkov...