Najlepšie kasína

Fakty o kasínach z histórie

Kasína sú vo všeobecnosti veľmi obsiahlou témou, ktorá obsahuje množstvo zaujímavostí a dnešný článok „Fakty o kasínach z histórie“ vám povie 6 najzaujímavejších faktoch o kasínach, ktoré si ľudstvo pamätá!

  • Väčšina z vás si môže myslia, že prvé kasína boli uvedené na hráčsky trh v 17. storočí v Európe, ale to nie je tak úplne pravda. Kasína existovali už dlho predtým. V skutočnosti je veľa otázok ohľadne ich vzniku, či boli pred Kristom kasína vyvinuté v delte Nílu alebo v starovekej Číne.
  • V 18. storočí najímali anglické kasína ľudí, ktorí prehĺtali kocky ak by prišla polícia, keďže to bolo v tom čase nelegálne.
  • Hazardné hry boli odsudzované po väčšinu histórie Spojených Štátov. Avšak európski osadníci aj rodní Američania nakoniec dopomohli k tomu, aby boli hazardné hry akceptované v celej USA.
  • Charles Fey v roku 1897 vynašiel herný automat „Liberty Bell“ ako vzorec slobody na mince.
  • História je priamo spojená i s hracími kartami. Skutočnosť, že v balíčku kariet existujú štyria králi nie je náhodná – každá farba (znak) predstavuje iného historického kráľa. Srdce je Charlemagne, káry sú Július Ceasar, piky sú Kráľ Dávid a kríže sú Alexander Veľký.
  • Farby kariet boli tiež vyvíjané časom na základe pozorovania našich predkov. Na základe striedania dňa a noci sa určila čierna a červená farba, zatiaľ čo každý znak symbolizuje štyri ročné obdobia.

Čítajte si viac o online hrách v kasíne!

Zaujala vás hisoria kasín a radi by ste si ich vyskúšali v priamom prenose, a to priamo v live kasíne? Zaregistrujte sa a získajte rôzne druhy bonusov ako vstupný bonus, bonus bez vkladu či iné bonusy.

Pridajte Komentár

Čítajte viac podobných článkov...