Najlepšie kasína

Falošné výhry v online automatoch

Počuli ste už o tom, že v automatoch existujú, tzv. falošné výhry? Na prvý pohľad to vyzerá veľmi drasticky, veď prečo by vás mal automat klamať, ale je to trochu inak ako sa zdá. Čo pojem falošná výhra znamená a prečo sa výhra nepripíše na váš účet? Výhry často nedosahujú minimálnu hranicu vyplatiteľnosti, a teda aj napriek tomu, že zaznie zvučka výhry, na vaše konto nepribudne.

Falošná výhra sa ukázala prvýkrát pri moderných trojvalcových automatoch, kde si hráči nasrtavujú počet stávkových riadkov a výšku stávky. Celková stávka je vyrátaná na základe počtu výplatných radov krát základná stávka.

Rozdiel je v tom, že sa výplata nevypočítava z očakávanej celkovej stávky, ale iba zo základnej, čo spôsobuje, že dochádza k sporným situáciám, ak teda vyhráte, ale hodnota vašej výhry nie je dostatočná na pokrytie vašej stávky. Falošná výhra je teda tak nízka, že sa z nej nedá zaplatiť ani stávka. V praxi to môže pôsobiť ešte horšie, keďže sa pri stávke napríklad 200€ nemusí výhra dostať ani cez 25€. Majú takéto výhry zmysel a nie je vhodnejšie poobzerať sa po inom automate?

Najvyššie riziko falošnej výhry

Falošná výhra je úzko spätá s počtom aktívnych výherných línií. Vyšší počet kombinácií zabezpečuje cestu k nižším výhram, a teda výhry prestávajú byť natoľko atraktívne.

Ako spoznať automat s falošnou výhrou?

Môžete ho spoznať jednoducho, podľa tabuľky výhier. Pozriete sa v stávkovom koeficiente na najnižšiu možnú výhru a porovnajte to s vašim vkladom a minimálnou stávkou. Výhry sa nesmú dostať pod hodnotu stávky, inak je to online automat produkujúci falošné výhry. 

Sú takéto automaty nevýhodné?

Môže sa vám to zdať, avšak nie je to úplne tak. Hovoríme o takzvanej cene útechy, ktorá vám síce výhru vyplatí, ale, koniec koncov, ste stále v mínuse. Takéto automaty nemajú nižšiu návratnosť vkladu, než tie ostatné, dokonca ponúkajú zaujímavý súbor bonusov. Online automaty sú väčšinou zábavnejšie.

Pridajte Komentár

Čítajte viac podobných článkov...