Najlepšie kasína

História Pokeru

Začiatky a história pokeru

História pokeru siaha až do roku 1834, o ktorej hovorí prvá písomná zmienka od Jonathana H. Greena, ktorý Poker označil ako hru plnú klamstiev. Hra bola rozšírená a hrala sa najme na parníkoch po Mississippi.

Druhou zmienkou o vkladovej hre je z čias občianskej vojny, počas ktorej ju hrali vojaci oboch strán. Dnešnej verzií Pokeru sa začala podobať americká verzia, ktorá vznikla okolo roku 1875, keď bol do hry pridaný Joker. Postupne sa hra ďalej vyvíjala a vznikali rôzne varianty. Medzi najviac hrané hry v dnešnej dobe patria 5 Card Draw, Omaha, 7 Card Stud a Texas Hold em.

V roku 1970 sa začal hrať na World Series of Poker, vďaka ktorému si Texas Hold em získal obrovskú popularitu medzi hráčmi. Túto pozíciu si udržala až doteraz a je tak najobľúbenejšou a najviac hranou možnosťou.

Vznik slova Poker

S vznikom slova Poker sa spájajú hneď dve varianty vzniku. Prvou je z anglického slova pocket ako peňaženka, francúzskeho slova poque alebo z nemčiny pochen ako búšiť. Za predchodcu klasického Pokeru pokladáme španielsku hru primero, v ktorej sa rozdávali tri karty každému hráčovi, kedy rovnako ako v pokri víťazil ten s najlepšou kombináciou. Ďalej ho potom v 18. storočí priviezli a rozšírili Francúzi, kde bol Poker veľmi populárny a postupne sa dostal do celého sveta.

Poker sa medzi hráčmi nazýva nie len ako hra kariet ale aj ako hra psychológie. Keďže každý pokerový hráč si počas svojej hracej kariéry prechádza rôznymi úrovňami myslenia. Na základe jeho pribúdajúcich skúsenosti sa jeho pohľad na hru mení a začína viac pozorovať a sledovať celý rad vecí, ktoré ovplyvňujú jeho rozhodnutia za vidinou zisku. V konečnom dôsledku Poker dokáže u hráčov zlepšiť úsudok o iných hráčoch, logické a strategické schopnosti.

Pokrové asociácie či turnaje

WSOP (World Series of Poker), ktorá vznikla v roku 1970 v USA, bola prelomovým momentom v svete Pokeru a prišla s modernými pokerovými turnajmi v kasínach. Spolu s tým sa začali objavovať aj prvá knihy, člnky, ktoré sa zaoberali stratégiou Pokeru. Medzi najpopulárnejšie patrí The Theory of Poker od Davida Sklanskyho, Super System od Doyla Brunsona a The Book of Tells od Mika Caroa.

Veľký rozmach Pokeru prišiel i s príchodom možnosti hrať poker online proti ozajstným hráčom. To je možné vďaka špeciálnym, hole-card kamerám, ktoré z online verzie Pokeru urobili atraktívne televízne show.

Výhra v Pokeri si vyžaduje určité zručnosti i trochu šťastia. Ako súťaživá hra je vnímaná a prirovnávaná aj k športu. Netreba sa ale hrou nechať uniesť a prísť tak o pekné peniaze, ale hru si užiť.

Pridajte Komentár

Čítajte viac podobných článkov...