Najlepšie kasína

Hudba hracích automatov

Hudba hracích automatov – najlepšie piesne hracích automatov a to, ako môže hudba ovplyvňovať správanie hazardných hier

Existuje len málo takých, ktorí by popierali skutočnosť, že hudba môže mať významný vplyv na mnoho aspektov nášho života. Od hudby, ktorú ste si zapli, aby vám pomohla oddychovať, až po hudbu, ktorá vás motivuje a inšpiruje. Sme na portáli s online kasínami, teda budeme sa venovať hudbe hracích online automatov. Uskutočnili sa rôzne štúdie o vplyve hudby na hráčske správanie.

Netreba pripomínať, že prevádzkovatelia kasín venovali tomuto výskumu veľkú pozornosť a výsledky využívajú vo svoj prospech. Ďalšie súvislosti medzi hazardom a hudbou možno nájsť v mnohých piesňach o hazarde, pričom umelci túto činnosť berú ako svoju inšpiráciu. Pre ďalšiu poznámku, hudba inšpirovala niektoré skvelé online kasínové hry. V tomto článku sa budeme venovať týmto trom oblastiam, ktoré spájajú hazard a hudbu.

Typ hudby hracieho automatu môže mať vplyv na správanie hráča.

Sila hudby vplývajúca na našu náladu, správanie a vnímanie bola v priebehu rokov rozsiahle skúmaná a súvislosti boli dokázané v rôznych štúdiách. Hudba je ako taká starostlivo vyberaná v mnohých situáciách, aby ovplyvnila naše reakcie. Typ hudby, ktorý počujete, napríklad keď ste v nákupnom centre, je navrhnutý tak, aby ovplyvnil čas strávený prehliadkou a v konečnom dôsledku ovplyvnil vaše nákupy. Môže sa použiť na zmenu vášho vnímania toho, ako dlho musíte čakať v rade. Kasína rovnako využívajú hudbu ako psychologický nástroj. Môže vytvoriť určitú atmosféru, ktorá môže byť rýchla a vzrušujúca, alebo príjemnejšia, čo povzbudí návštevníkov, aby relaxovali a hrali dlhšie. Aj keď bol skúmaný všeobecný vplyv hudby na správanie, bol uskutočnený špecifický výskum vplyvu hudby na správanie hazardných hier so zaujímavými výsledkami.

High Tempo Music vedie k rýchlejším stávkam

V roku 2007 publikovali Dixon, Trigg a Griffiths výsledky empirického skúmania hudby a hazardných hier. Skúmali vplyv žiadnej hudby, hudby s pomalým tempom a rýchlej hudby na 60 účastníkov hraných rulety.

Ich štúdia naznačila, že rýchlosť stávkovania ovplyvnilo hudobné tempo, pričom k rýchlejšiemu stávkovaniu došlo pri počúvaní hudby vo vysokom tempe. Nezaznamenali nijakú súvislosť medzi hudbou a celkovou výškou stávok alebo veľkosťou stávky. Poskytlo to zaujímavý pohľad na to, ako je možné pomocou hudby na pozadí zvýšiť rýchlosť stávkovania.

Hudba s vysokým aj nízkym tempom môže viesť k riskantnejšiemu hráčskemu správaniu

V neskoršej štúdii financovanej Nórskou radou pre výskum uskutočnilo 5 odborníkov dôkladnejšie vyšetrenie vplyvu hudby na sklon k hazardu. Štúdia sledovala 101 účastníkov, keď hrali kartovú hru SuperJack. Polovica hráčov počúvala jazz s pomalým tempom, zatiaľ čo druhá polovica počúvala rýchlu popovú hudbu. Výsledky ukázali, že zatiaľ čo hudba s rýchlym tempom viedla k vyššiemu tempu stávkovania, s pomalšou hudbou sa uzatváralo viac stávok, čo ukazovalo že hráči hrali dlhšie.

Piesne inšpirované hazardom

Hazardné hry sú obľúbenou témou medzi spevákmi a textármi a nie je núdza o melódie inšpirované touto činnosťou. V niektorých piesňach je to práve hazard, ktorý poskytuje tému. Nasledujúci text nie je v žiadnom prípade vyčerpávajúcim zoznamom hazardných piesní, obsahuje však niektoré z vynikajúcich skladieb.

DOXXbet online kasíno 5000 + 250
DOXXbet online kasíno 5000 + 250l

The Gambler – Kenny Rogers

Táto klasická country pieseň, ktorú napísal Don Schlitz, je možno tou najvyššou hazardnou piesňou. Rozpráva o stretnutí speváka a hazardného hráča na ceste vlakom. Hráč dáva svojej múdrosti poker a ponúka tipy, ako správne hrať hru. Na radu sa však dá pozerať ako na filozofiu, ako žiť život. Vďaka textom, ktoré provokujú myšlienky, a chytľavou melódiou sa z tejto ikonickej hazardnej piesne stala nesmrteľne aktuálna hudba, ktorá vyšla v roku 1978.

Poker Face – Lady Gaga

Lady Gaga sa na hudobnú scénu dostala v roku 2008. Jej popový hit Poker Face sa stal najpredávanejším singlom roku 2009 na celom svete a je jedným z najpredávanejších singlov všetkých čias. Napísala ho Gaga a producent RedOne. Singel sa objavil na jej debutovom albume The Fame. Texty obsahujú množstvo pokerových odkazov, ktoré sa používajú ako metafory na opis lásky a sexu. Počas turné v Palm Springs Gaga divákom prezradila, že pieseň bola o jej osobnej skúsenosti s bisexualitou.

Ace of Spades – Motörhead

Táto heavymetalová klasika, ktorá vyšla v roku 1980, je pravdepodobne podpisovou piesňou skupiny, ktorú založil Lemmy Kilmister. Táto pieseň bola titulnou skladbou albumu Ace of Spades z roku 1980. Pieseň sa otvára epickým basovým introm a je plná metafor hazardu zameraných na poker. Jedným z najvýznamnejších odkazov na hazardné hry, ktorý pieseň obsahuje, je ruka mŕtveho muža, ktorou bola divoká ruka Billa Hickoka, keď bol zastrelený. Pikové eso je považované za jednu z najlepších hazardných piesní všetkých čias.

Viva Las Vegas – Elvis Presley

Ak existuje jeden umelec, ktorý je synonymom pre Las Vegas, je to Elvis Presley. A ak existuje jedna pieseň, ktorá zosobňuje Sin City, musí to byť jeho legendárna melódia, Viva Las Vegas. Neoficiálna hymna Vegas pripomína všetky populárne kasínové hry; blackjack, ruleta, poker, … Napísaná bola pre film z roku 1964, pozitívna melódia sa používala v mnohých filmoch a televíznych šou. Od jeho uvedenia vyšlo nespočetné množstvo cover-verzií.

Tumbling Dice – The Rolling Stones

Príbeh, ktorý stojí za vznikom tejto piesne, je pravdepodobne rovnako slávny ako samotná melódia. Keď sa v 70. rokoch presťahovali do Francúzska, aby sa vyhli zdaneniu príjmu vo Veľkej Británii, napísali väčšinu svojho albumu Exile on Main st. zo suterénu zámku Keith Richard’s Villa Nellcôte. Richards vysvetlil, že pieseň bola čiastočne inšpirovaná hazardným brlohom, z ktorého sa stal zámok.

Pridajte Komentár

Čítajte viac podobných článkov...