Najlepšie kasína

Maximálna stávka na automatoch

Pokiaľ hracie automaty prijímali stávky s viac ako jednou mincou súčasne, prevádzkovatelia sa pokúsili presvedčiť hráčov, aby uzatvárali maximálne stávky.

V dávnych časoch mali kasína Trump v New Jersey a Indiane dokonca antropomorfnú postavu zlatých mincí s názvom „Max Coins“, ktorá vyzvala hráčov, aby stavili maximum na najvyššiu návratnosť.

Mali by hráči staviť maximum? Je stávkovanie na maximum kľúčom k tomu, ako vyhrať v automatoch? Mali by ste staviť maximum na niektorý z online automatov, video automatov, automatov s tromi valcami? Ako k tomu všetkému prichádzajú progresívci?

Odpoveď sa líši od stroja k stroju a od typu hry k typu hry. Zvážme niekoľko možností.

TOP JACKPOT MÁ VEĽKÝ SKOK S MAXIMÁLNYMI STÁVKAMI

Prvýkrát boli hráči automatov vyzvaní, aby stavili na maximum, keď sa v 60. a 70. rokoch stali bežné hry s viacerými mincami. V tom čase, až do skutočného vplyvu video automatov, mali takmer všetky automaty tri valce, väčšina mala iba jednu výhernú líniu a takmer všetky mali neúmerne vysoký skok v najvyššom jackpote, ak stavíte maximum.

Jedným z favoritov hráčov na troch valcoch je už dlho Double Diamond Deluxe. Jedna bežná verzia platí 800 mincí za stávku s jednou mincou alebo 1 600 za stávku s dvoma mincami, ak zoradíte tri Double Diamonds.

Ak však stavíte maximálne tri mince, jackpot nevykazuje úmerné zvýšenie na 2 400 mincí, znamená to väčší skok na 2 500 mincí.

Ak stavíte jednu alebo dve mince, jackpot je 800 mincí na vsadenú mincu. Ak stavíte maximum, výplata je 833,33 mincí za vsadenú mincu. V podstate hráte s vyššou výplatnou tabuľkou, keď stavíte maximum, takže percento návratnosti je najvyššie, keď stavíte maximum.

To neznamená, že stávkovanie na maximum je príležitosťou na zisk, ani to nie je kľúčom k výhre na hracích automatoch.

Jedna verzia fungujúca na 25-centových automatoch vracia hráčom 92,6 percenta. Vypočíta sa na 92,5 percenta, ak stavíte jednu alebo dve mince, ale 92,7 na tretiu, aby sa priemer zvýšil na 92,6.

Kasíno má výhodu v každej minci a kasíno robí najväčší zisk, keď stavíte na maximum, aj keď dosahujete vyššiu možnú výhru.

Ostatné hry s väčším počtom jackpotov predstavujú väčšiu medzeru medzi percentom návratnosti pri malých a veľkých stávkach, ale prakticky pri každom slote má kasíno stále výhodu.

Ak dôjde k neúmernému skoku v najvyššom jackpote, tipovanie maxima prinesie vyššie percento návratnosti, ale zvyčajne tiež môže priniesť väčšie straty z dôvodu väčších stávok.

KONFIGURÁCIA ONLINE AUTOMATOV

Najbežnejšia konfigurácia online automatov a video automatov v živých kasínach je mať päť virtuálnych valcov, aj keď existuje niekoľko hier s tromi valcami a niekoľko so šiestimi, siedmimi alebo viacerými valcami.

Naprieč týmito virtuálnymi valcami je niekoľko výherných línií. Najstaršie populárne video automaty mali päť riadkov. Čoskoro boli linky rozšírené na deväť, 15, 20, 30 a viac. Bežné je dnes štyridsať liniek, pričom sa používa aj 50 a 100.

Niektoré hry nepoužívajú tradičné výherné rady. Namiesto toho môže každá cesta zľava doprava, ktorá spája symboly na susedných valcoch, vytvoriť víťazné kombo. Ak existuje päť video valcov, z ktorých každý má tri valce, existuje 243 takýchto ciest a hry sa označujú ako hry – „243 spôsobov, ako vyhrať“.

Na začiatku rozmachu video automatov si výrobcovia hier vyskúšali formát, ktorý tak dobre fungoval pri automatoch na valce. Pokúsili sa dať najvyššiemu jackpotu neprimeraný skok, rovnako ako hry na troch valcoch.

Kasína zistili, že hráči neprijímajú návnadu. Mnoho video automatov na začiatku 90. rokov s piatimi riadkami prijímalo stávky až s piatimi mincami na riadok – maximálne 25 kreditov. Rýchlo sa zistilo, že pár hráčov stavilo iba na jednu mincu, väčšina pokryla všetky výherné rady, ale za menej ako maximum, a že priemerná stávka bola medzi dvoma a tromi mincami na líniu.

Neprimerané jackpoty nepodporovali hru navyše. Tvorcovia výherných automatov upravili svoj prístup.

Dnes už veľmi, veľmi málo video automatov alebo online automatov ponúka neúmerný jackpot pri maximálnej stávke, takže pri stávkovaní maximálnej výšky neexistuje percentuálna výhoda návratnosti.

PROGRESÍVNE HRACIE AUTOMATY

Existuje niekoľko spôsobov, ako navrhnúť progresívny slot. Všetko spočíva v tom, že vezmete porcie každej stávky a pridáte ich do jackpotu alebo jackpotov. Hodnota banku neustále rastie, kým ju niekto nevyhrá, nevyberie a automat sa nenastaví na počiatočnú hodnotu.

Progresívci začali hrať na automatoch s tromi valcami pretože je to ďalšia motivácia k honbe za najvyšším jackpotom.

Použitím príkladu Double Diamond Deluxe zhora, zvýšenie jackpotu z 800 na 1 600 na 2 500 ponúka malú motiváciu staviť maximum.

Pridajte Komentár

Čítajte viac podobných článkov...