Najlepšie kasína

Najbohatší hráči sveta

Najbohatší hráči sveta

Opakovanie je matka múdrosti. Ale prečo hovoríme o počítaní kariet v článku o najbohatších hráčoch, možno sa teraz zamýšľate. Jednoduché – pretože to bolo to, čo takmer všetky najväčšie a najbohatšie legendy hazardných hier robili na začiatku svojej kariéry profesionálnych hráčov. Ukázali sme vám, ako na to, vymenovali sme knihy, ktoré vám môžu pomôcť a inšpirovať vás, aby ste sa tam dostali, a dnes vám predstavujeme ľudí, ktorým sa podarilo zarobiť milióny, ba dokonca miliardy potom, čo začali pomocou niekoľkých jednoduchých metód počítania kariet.

Ste pripravení zistiť, kto sú najbohatší hráči hazardných hier? V našom článku si povieme o 3 hráčoch s najvyšším zárobkom a o tom, ako sa tam dostali. Ako sa chystáte zistiť, niektorí z nich si zarobili svoje peniaze online pokerom.

Môžete si všimnúť, že žiadny z najbohatších hazardných hráčov na svete nezarobil na bingu. Nuž, ani tie najlepšie bingo stránky sa nedajú porovnávať s pokerom, športovými stávkami a najlepšími online kasínovými hrami o skutočné peniaze, pokiaľ ide o gigantické jackpoty. Prečítajte si motivačné príbehy bohatých hráčov.

Bill Benter

Geniálny matematik Bill Benter sa narodil v roku 1957 v Pittsburghu v Pensylvánii. Po ukončení štúdia fyziky sa rozhodol uplatniť svoje schopnosti pri počítaní kariet pri stoloch blackjacku v Las Vegas a zdokonaľovať svoje metódy pomocou nástroja Beat Thea Dealer od Edwarda Thorpa. Po siedmich rokoch dostal Benter zákaz vstupu do väčšiny kasín vo Vegas a potom, čo sa stretol s Alanom Woodsom, sa presťahoval do Hongkongu, kde obaja pracovali na vytvorení vzorca, ktorý pomôže predpovedať výsledok dostihov.

Benter vyvinul matematiku, ktorá je poháňaná softvérom, a pomocou obrovského množstva premenných získal náskok pred priemerným hráčom. Po dvojici „veľkolepého vypadnutia“ začal Woods spolupracovať so Zeljkom Ranogajcom v Manile a Benter pokračoval v samostatnej práci v Hongkongu. Odhaduje sa, že Bill Benter ročne zarobí 100 miliónov dolárov, pričom za jediný závodný deň často získa 5 – 10 miliónov dolárov. Je tiež filantropom a veľkým prispievateľom do charitatívnych a politických skupín.

Edward E. Thorp

Ďalším na našom zozname bohatých hazardných hráčov je vynálezca počítania kariet Edward E. Thorp. Ak ste niekedy uvažovali o vyskúšaní počítania kariet v online kasínach blackjack, bude vás Thorpov príbeh zaujímať. Narodil sa v Chicagu v roku 1932. Získal doktorát z matematiky na UCLA a ako profesor matematiky pracoval od roku 1959 do roku 1977. Thorp ako prvý použil počítačovú simuláciu na vývoj stratégie blackjack pomocou IBM 704 a navrhol schémy počítania kariet na zlepšenie šancí hráčov kasín. Svoje výpočty podrobil testu v kasínach v Reno, Lake Tahoe a Las Vegas a svoju teóriu overil. Po vzbudení záujmu ostatných hráčov napísal Beat the Dealer, ktorý je považovaný za prvého a posledného sprievodcu počítaním kariet, ktorý používajú amatéri aj profesionálni hráči.

V roku 1961 vyvinul Ed Thorp spolu s Claudom Shannonom prvý nositeľný počítač a používal ho pri ruletových a blackjackových stoloch, kým nebol zakázaný v roku 1985. Je členom Siene slávy Blackjack a pre backgammon vyvinul metódu „Thorp count“. a tiež vytvoril baccaratový syndikát. V šesťdesiatych rokoch Thorp začal využívať svoje vedomosti o pravdepodobnosti a štatistike na akciovom trhu. Na finančných trhoch tiež vyvinul a uplatnil efektívne techniky hedžových fondov, ktorých zisky sa odhadujú na 800 miliónov dolárov.

Zeljko Ranogajec 

Ranogajec, ktorý sa narodil v Austrálii chorvátskym prisťahovalcom, zanechal štúdium na univerzite, aby sa mohol venovať výhodnejším hazardným hrám. Začal hrať blackjack a pomocou sofistikovanej matematiky a svojej fotografickej pamäte dokázal premeniť stodolárové stávky na 7-ciferné výhry. Nakoniec jeho metódy viedli k tomu, že mu bol zakázaný vstup do väčšiny austrálskych kasín, preto prešiel na stávky na kone a svoje matematické schopnosti používal aj naďalej na predpovedanie závodov.

Údajne sa z neho stal miliardár. Je mimoriadne súkromný a nikdy neposkytol rozhovory ani nediskutoval o svojich aktivitách a čistá hodnota hráča nie je známa. Hovorí sa o ňom, že predstavuje 6 – 8% obratu spoločnosti Tabcorp, pričom jeho výdavky sú údajne až 1 miliarda dolárov ročne. A ak nepatrí k najbohatším hráčom … 

Zdroj z blízkej rodiny ho označil za multimiliardára, a hoci sú to všetko špekulácie, je známy tým, že v 90. rokoch dosiahol v Kene rekordnú výhru 7,5 milióna dolárov. V roku 2008 Ranogajec vzal svojho bookmakera na súd a odhalil, že jeho syndikát vyhral viac ako 44 miliónov dolárov v stávkach na americké preteky za obdobie tri a pol roka. Ďalšie správy naznačujú, že bojuje s austrálskym daňovým úradom v daňovej bitke vo výške 900 miliónov dolárov

Pridajte Komentár

Čítajte viac podobných článkov...