Najlepšie kasína

Počítanie kariet v Blackjacku

Táto stratégia je medzi hráčmi veľmi obľúbená, napísalo sa o nej aj veľa kníh a dokonca sa natočil i film „21: oko berie“. Samotné počítanie kariet spočíva na jednom jednoduchom princípe, ak je v zásobníku kariet viac vysokých ako nízkych, vaša výhoda oproti online kasínu sa zvyšuje. Počítanie kariet v Blackjacku sa každému hráčovi určite oplatí.

V niektorých prípadoch dokonca môžete mať v tomto prípade aj pozitívnu dlhodobú výhodu nad kasínom do výšky okolo 2%. Ak sú naopak karty bohaté na nízke hodnoty, prevaha kasína sa zväčšuje. Pri aplikovaní tejto stratégie, ak máte výhodu, zvyšujete svoje stávky, ak sa výhoda vráti späť ku kasínu, stávky znižujete. 

Základná stratégia počítanie kariet v Blackjacku je nasledovná:

  • Karty 2 až 6 majú hodnotu plus jeden
  • Esá a vysoké karty s hodnotu desať, až krát 10, majú hodnotu mínus jeden
  • Zvyšné stredné karty 7 až 9 majú hodnotu nula

Ak máte vyšší súčet , tým by mala byť i vaša stávka vyššia. Zároveň sa pri tom súčet delí násobkom zostávajúcich balíčkov kariet. Podľa pravidiel Blackjacku sa hrá s 6 až 8 balíčkami kariet. Teda ak napríklad zostávajú 4 balíčky na hru, vydelíte váš súčet číslom štyri. Týmto delením sa dostanete k „skutočnému súčtu“, ktorý indikuje výšku výhody a nevýhody hráča. Tým docielite, že konečná stávka je vyššia, ak pri rovnakom súčte zostáva menej balíčkov na rozdanie, a to z dôvodu, že vaša výhoda nad kasínom je v tomto prípade vyššia. Jedno číslo totižto znižuje výhodu kasína o 0,5 percenta v prospech hráča. Pre hráča to znamená značnú výhodu, keď súčet má hodnotu 2 a viac.

Základná stratégia Blackjacku, počítanie kariet v Blackjacku, sa musí na niektorých súčtoch meniť v závislosti od toho, či je balíček bohatý na vysoké karty alebo nie je. Pre reálnu predstavu, ak je váš súčet 15 proti krupiérovej 10. Základná stratégia vám radí ťahať kartu, no v prípade veľkého počtu vysokých kariet sa stratégia mení a kartu by ste ťahať nemali.

Samozrejme, existuje mnoho ďalších stratégií s počítaním kariet, rozdiely spočívajú v odlišnom počítaní pre esá, keďže v tejto hre je táto karta jedna z najdôležitejších. Skrátka, bez esá nemôžete mať blackjack.

Čítajte si viac o online hrách v kasíne!

Pridajte Komentár

Čítajte viac podobných článkov...