Najlepšie kasína

Predchodcovia online kasíno automatov

Napadlo Vám niekedy čo bolo pred online automatmi ? Aký predchodcovia online kasíno automatov existujú ? Ako vlastne vznikli tieto virtuálne blikajúce stroje s množstvami motívov a rôznych symbolov? Ak zistíte, čo predchádzalo online automatom ako ich poznáme dnes možno siahnete aj po možnosti vyskúšať niečo čo tu bolo kedysi.

Od bandity po VLT

Úplne prvým online automatom nemôže byť nijaký iný automat ako jednoruký bandita. Tento pojem môže niečo hovoriť skúseným hráčom. Ako jeho názov evokuje ovládaný bol len jednou rukou pomocou páky na pravej strane automatu. Výhry ako sú dnes, teda peňažné kedysi neboli. Hra bola o materiálne veci ako môžu byť cigarety či alkohol. Poďme si teda predstaviť vývoj týchto online automatov.

Cez jednorukých banditov sme časom prešli na tri typy hracích automatov:

1.klasické mechanické výherné prístroje (VHP)

2.digitálne (LCD) hracie automaty

3.videoloterijné terminály (VLT)

VHP

VHP alebo aj klasické mechanické výherné prístrojeAutomaty zadarmo Vám nemusia evokovať veľa. Ide tu však o klasické valcové automaty. Boli objavené a zavedené do prevádzky v 20. storočí.

Roztočenie a následné zastavenie 3 alebo 5 valcov je celý princíp hry. Pritom je samozrejme potrebné vytočiť danú kombináciu výherných symbolov.

Výnimočný bol v tom, že mal len jednu líniu. Bežné dnešné online automaty ich majú oveľa viac. Taktiež bol iný v symboloch, ktoré sú dnes na úplne inej úrovni. Kedysi sa tam točili len citróny a banány a dnes nájdete na online automatoch širokú škálu rôznych symbolov.

Digitálne hracie automaty

Digitálne hracie automaty sú podobné VHP automatom. Odlišujú sa len v tom, že majú virtuálne valce, sú na oko lákavejšie a ponúkajú pestrejšiu škálu hier.

VLT- videoloterijné terminály

Videoloterijné terminály sú dnes najrozšírenejšími automatmi v online kasínach. Sú dosť podobné digitálnym hracím automatom, ale predsa len sa v niečom líšia. Sú súčasťou širokej siete a napojené na centrálny online systém, ktorý v hre generuje čísla a taktiež hru riadi.

Oveľa vyššie jackpoty ponúkajú VLT automaty ako obyčajné mechanické automaty v herniach a kasínach a to je dôvod ich pomalého zániku. Medzi najznámejšie VLT patria napríklad SYNOT, KAJOT, JAMP a ALEX.

Online výherné automaty

Online svet stále napreduje a tak to je aj v kasínach. Čoraz viac ľudí siaha po tejto online forme kasína čo svedčí aj väčšia návštevnosť. Navyše online automaty majú aj vyššiu výhernosť a to ich vyzdvihuje v očiach každého hráča.

Čítajte si viac o online hrách v kasíne!

Pridajte Komentár

Čítajte viac podobných článkov...