Najlepšie kasína

Predchodcovia online kasíno automatov

Bližšie si priblížime pôvod žiarivo blikajúcich hier plných valcov, ovocia a diamantov, skrátka herných automatov. Ich predkovia sa skrývajú vo vysokých úzkych skriniach.

Od banditu po VLT

 

Je vám pojem „jednoruký bandita“ známy ? Je to prvý typ výherného automatu, ktorý bol zkonštruovaný. Obsluhoval sa jednou rukov, od toho sa odvíja i ten názov, pomocou dlhej páky na pravej strane automatu. V tej dobe sa ešte nehralo o peniaze, ale o alkohol či cigarety. Dnes podobné hry poznáme už i v našich mobiloch, tabletoch či počítačoch.

Od tých čias už uplynula dlhá doba a postupne sa od jednurukého banditu vyvinuli tri typy hracích automatov.

  • Klasické mechanické výherné prístroje
  • Digitálne hracie automaty
  • Videoloterijné terminály

Klasické mechanické výherné prístroje

Jedná sa o klasické mechanické valcové automaty, ktoré sa objavili už v 20. storočí. Princíp spočíva v roztočení valcov a následnom zastavení na ideálne rovnakých 3 alebo až 5 valcov, pričom výhry sú vymedzené na základe pravidiel daného automatu. Pri online automatoch môže byť valcov aj omnoho viac ako klasický počet 3 a 5 valcov.

Digitálne hracie automaty

Výherné automaty s dotykovými LCD obrazovkami sú v podstate založené na rovnakom princípe a systéme ako tie klasické mechanické výherné automaty. Vizuálne sú oveľa lákavejšie a chytľavejšie. Tiež ponúkajú zaujímavé výhry.

Videoloterijné terminály

 

V dnešnej dobe sú najrozšírenejšie a veľmi obľúbeným typom automatov. Na prvý pohľad sa až tak nelíši od digitálnych výherných automatov. Rozdielom je to, že dané automaty sú súčasťou širokej siete. Sú napojené na centrálny online systém, ktorý riadi hru a generuje náhodné čísla.

Sú veľmi obľúbené a tak klasické mechanické automaty pomaly ale isto z herní a kasín miznú. Môžu za to i vyššie výhry a jackpoty, do ktorých tečú peniaze z viacerých herných automatov naraz. Výhry siahajú až do výšky niekoľkých tisíc eur. Najobľúbenejšie terminály sú Syniot, Kajot, Jamp a Apex.

Pridajte Komentár

Čítajte viac podobných článkov...