Najlepšie kasína

Ruleta a jej zaujímavosti

Ruleta je diabolský nástroj. Lenže tak, ako aj mnoho iných oblastí, ruleta má svoje zaujímavosti. Tou, ktorá je načrtnutá v úvode článku, je súčet všetkých čísel na nej. Spolu je to diabolské číslo 666. Aké trefné, že?

Ako ruleta vznikla?

 

príbeh Blaisea Pascala, ktorý sa snažil vylepšiť pohon pre kalkulátor Pascaline a vytvoril takzvaný otáčavý “večný stroj”, ktorý nakoniec poslúžil niečomu celkom inému. Pascalovi sa nepodarilo zostrojiť jeho Perpentum-mobile, ale za to vynašiel hladko sa otáčajúcu ruletu, tak ako ju poznáme aj dnes, ktorá mimochodom vo francúzštine znamená pojem pre „malé koleso“.

DOXXbet online kasíno
DOXXbet online kasíno

Prvá zmienka o rulete padla už v roku 1796 v románe La Roulette. Vďaka popisu hry v tomto románe vieme, že sa tá dnešná verzia zachovala v pomerne dobre starom a zachovalom popise. Ďalšie písomné zmienky o rulete už ale neboli veľmi pozitívne. Objavovala sa v úradných spisoch a vo väčšine z nich bola opísaná ako nástroj, ktorý bol na zozname zakázaných vecí, alebo bol prísne politicky regulovaný.

Ruleta sa rozšírila do rôznych častí Európy a USA v 19. storočí. V 20. rokoch a aj v povojnových časoch minulého storočia sa vo veľkom začali rozvíjať Monte Carlo a Las Vegas. A až v 70. rokoch ale hazard zaznamenal tak veľkú popularitu, že väčšina krajín sveta mala svoje herne a v mnohých nechýbala ruleta.

Dva základné druhy rulety

 

Poznáme dva druhy – Americkú a Európsku ruletu. Ruleta sa v Európe a v Amerike odlišuje funkciami zelených nulových polí. Európska verzia rulety má 37 políčok, kým americká 38. Miesta, kde sa hráva na ruletách s dvojitou nulou medzi číslami, sa nachádzajú na americkom kontinente, kým Európania si vystačia s jednou nulou. Pri rozdielnosti ruliet je však oveľa zaujímavejší fakt, že Američania si dvojitú nulu navyše nevymysleli.

Zaujímavosti na záver

 

  • V kasíne Rio v Las Vegas v roku 2012 padlo číslo 19 sedemkrát za sebou. Niečo také sa nikdy nezopakovalo. Napriek takýmto náhodám neexistuje žiaden zaručený systém na výhru v ruletách.
  • Guľôčka je v drahých a luxusných kasínach zo slonoviny, prípadne je plná plastová. Plast je najrozšírenejším typom guľôčky. Hráč sa jej bežne nedotýka, dotýka sa jej len krupiér.
  • Čísla, ktoré sa v slávnych filmoch opakujú najčastejšie je číslo 17 a číslo 22. 17 je obľúbené číslo Jamesa Bonda a možno aj Iana Fleminga, jeho autora, ktorý obľuboval prostredie kasín.
  • Je už dávno známe, že zle postavený stôl, alebo len nepatrne naklonená ruleta môže spôsobovať, že niektoré miesta môžu byť častejšie poznačené trafením čísla.

Pridajte Komentár

Čítajte viac podobných článkov...