Najlepšie kasína

Sú výhry na automatoch náhodné?

Výherné automaty sú navrhnuté tak, aby poskytovali náhodné výsledky, alebo aspoň také, aké náhodné môže človek naprogramovať. Výherné automaty sú tiež programované so stanovenými percentami návratnosti. Hráči majú niekedy problém zosúladiť tieto dve tvrdenia. Ako môže byť automat náhodný, ak má naprogramované percento návratnosti?

Ďalšie otázky nasledujú od prvej. Neznamená to, že naprogramované percento návratnosti znamená, že automaty musia mať studené obfobia, aby vyrovnali horúce obdobia alebo veľké jackpoty? Ako inak môžu sloty dosiahnuť svoje naprogramované percento?

A čo bonusové kolá? Môžu byť skutočne náhodné, ak musia byť súčasťou naprogramovanej návratnosti? Nemusia byť vaše výsledky vopred určené, aby mohli byť zahrnuté do výpočtov percentuálnej návratnosti?

Krátke odpovede sú, že prevádzkové intervaly môžu byť náhodné a majú programované percento návratnosti, takže po veľkých zásahoch do prevádzkových intervalov nemusí byť čas na make-up potrebný na dosiahnutie cieľového percenta v diaľke a táto premenná – a náhodná – súčasťou výpočtov môžu byť bonusové výsledky bez nutnosti skratovania náhodnosti.

Poďme sa venovať každej z týchto otázok naraz.

AUTOMATICKÉ AUTOMATY MAJÚ PROGRAMOVANÉ PERCENTO VÝPLATY

Výsledok každého roztočenia hracích automatov je náhodný pri každom roztočení, ale počas státisícov alebo miliónov prehratí bude šanca na výherný automat viesť k očakávanej percentuálnej návratnosti.

Z tohto hľadiska sú sloty rovnaké ako takmer všetky ostatné kasínové hry. Všetky dajú kasínu výhodu tým, že vyplácajú menej ako skutočné kurzy na víťazné stávky.

Craps je náhodný v tom, že ľubovoľný súčet dvoch kociek môže prísť na akýkoľvek hod, ale má ekvivalent naprogramovaných percent návratnosti na okraji. Ruleta je náhodná v tom, že každé číslo sa môže objaviť pri každom otočení, ale dlhodobé výsledky tiež povedú k očakávanej percentuálnej návratnosti. Rovnakým spôsobom získate percento návratnosti na hracích automatoch. Automaty môžu mať na valci oveľa viac náhodných čísel ako šesť a celková kombinácia môže dosiahnuť až desiatky alebo stovky tisíc alebo dokonca milióny, ale princíp je rovnaký.

Šanca na hru povedie k tomu, že sa kombinácie výherných automatov budú veľmi dlho objavovať v očakávaných pomeroch. Kasíno vypláca výherné kombinácie pri skutočných kurzoch.

Akýkoľvek výsledok sa môže prejaviť kedykoľvek. To je náhodné. Dom však môže rátať s pravdepodobnosťou, ktorá povedie k očakávanému percentuálnemu podielu návratnosti. Kasíno neprepadá panike, keď sa stolní hráči vydajú na horúcu sériu. Vie, že množstvo nasledujúcich výsledkov potiahne celkové výsledky späť k očakávanej hranici domu.

Povedzme, že stavíte 1€ za roztočenie na automat, ktorý sa z dlhodobého hľadiska vráti o 90 percent. Niektoré sloty platia viac, iné menej, ale ako príklad môžeme uviesť 90. Ďalej si predstavte, že pri prvom otočení vyhráte jackpot vo výške 5 000 €. Nevyhadzuje to percentá z miery? Nebude musieť slot na chvíľu vychladnúť, kým sa vráti na očakávaných 90 percent?

Nie, nie je to potrebné. Môžete odísť ako víťaz – a ak ste múdri, urobíte to. Kasína potrebujú víťazov, ktorí môžu odísť povedať to svojim rodinám a priateľom, aby si tiež chceli zahrať.

Po vás však vždy bude ďalší hráč a potom ešte jeden. Všetko, čo je potrebné, je, aby zariadenie platilo normálnou rýchlosťou, a váš jackpot sa stratí v štatistickú nevýznamnosť. Predstavte si, že po vašom výhercovi o 5 000 € nasleduje milión roztočení, pri ktorých hra zaplatí svojich bežných 90 percent. V týchto roztočeniach budú aj ďalšie jackpoty – sú súčasťou bežných kurzov hry.

Budú studené hry a budú horúce hry. Žiadne neprídu v nejakom predvídateľnom čase. Výsledky budú náhodné. Z týchto miliónových otočení v celkovej hodnote 1 milión € znamená 90-percentná návratnosť hráčov zisk 900 000 €.

Pridajte svoje jedno otočenie a celkový stav stávok je 1 000 001 € a celková návratnosť je 905 000 €. Percento návratnosti je 90,5 percenta. Normálne výsledky po jackpote zvýšili návratnosť investícií do pol percenta od cieľovej hodnoty bez toho, aby ste potrebovali čas na líčenie.

V krátkej relácii môžete vyhrať veľký jackpot. Počas krátkej relácie tiež môžete prehrať. Ale kasíno je tu pre milióny točení a vie, že akékoľvek veľké výhry alebo neobvyklé výhry s náhodnými výsledkami vyblednú v štatistickú bezvýznamnosť.

AKO ZÚČTUJETE BONUSOVÉ AKCIE?

V bonusových udalostiach s cenou, vaša voľba urobí rozdiel. Keď rôzne ikony skryjú rôzne ceny, a keď klepnete na ikonu alebo na ňu kliknete, získate skrytú cenu – kredit. Ak ste vybrali inú ikonu, získate inú cenu. Ak sa všetky potenciálne ceny odhalia na konci kola, znamená to, že sa ceny zverejnia. V licencovaných kasínach musia byť skutočne k dispozícii všetky inzerované ceny.

Vaša cena v takejto bonusovej udalosti teda nie je vopred určená. Je na šťastí dotyku alebo kliknutia a pri každom výbere môže vyhrať veľa, málo alebo niekde medzi tím.

Hráči sa tak môžu čudovať, ako sa s tým dokáže vyrovnať skutočne náhodný stroj. Nemusí byť cena vopred určená, aby ju programátor mohol zahrnúť do percenta návratnosti? Odpoveď je nie, cena nemusí byť vopred určená. Programátor môže použiť priemerný výsledok, pretože z dlhodobého hľadiska budú výsledky viesť k získaniu tohto priemeru.

Predstavte si bonusové kolo, ktoré vám dáva na výber ikon A, B, C, D alebo E, a dostupné ceny sú 10, 20, 30, 50 a 100 kreditov. Čiastky kreditu sú náhodne rozdelené za ikony, takže veľká cena môže byť tentokrát za D, A za ďalšou a E alebo za inou ikonou potom. Získate akúkoľvek cenu za ikonou, ktorú si vyberiete, a nedá sa nijako určiť, aká bude jej výška. Priemerná cena však bude (10 + 20 + 30 + 50 + 100) vydelená piatimi možnými možnosťami. To je 210/5, alebo 44 na výber.

Programátor môže použiť 44 kreditov ako priemerný výsledok bonusovej udalosti a zapracovať ich do celkového percenta návratnosti. Na vašom výbere záleží, cena je variabilná a nemusí existovať vopred určená cena. Rovnako ako v iných naprogramovaných, zatiaľ náhodných dilemách, ktoré hráči nájdu v automatoch, aj náhodné výsledky hru posunú smerom k očakávanému percentuálnemu pomeru návratnosti.

Pridajte Komentár

Čítajte viac podobných článkov...