Najlepšie kasína

Vysvetlenie kryptomien a súvislosti s online hazardom

Vysvetlenie kryptomien a súvislosti s online hazardom

Hovorí sa, že ak nemôžete jednoducho vysvetliť celý koncept, nerozumiete mu. V tomto článku sa teda pokúsime vysvetliť koncept kryptomien a pozrieť sa na ich čoraz väčšie postavenie v online kasínach. Bitcoin je jedným z príkladov kryptomeny a primárne sa zameriame na túto formu elektronickej hotovosti. Čo je to kryptomena? Ako to funguje? Aké sú výhody kryptomeny? Ktoré kasína to ponúkajú ako spôsob platby? Venujeme sa všetkým týmto a ďalším otázkam, takže čítajte ďalej.

Čo je to kryptomena?

Začneme klasickou otázkou: čo je to kryptomena? V zásade ide o menu, ktorá sa používa digitálne alebo virtuálne. To znamená, že v peňaženke nemáte fyzickú hotovosť alebo mince, ale stále máte niečo, čo sa rovná peniazom. Dôvod, prečo sa im hovorí kryptomena, je ten, že je založený na systéme zvanom kryptografia. O tomto systéme sa nebudeme rozpisovať; v tejto fáze musíte vedieť iba to, že vaša kryptomena je rovnako platná ako hotovosť.

Vnútorné fungovanie kryptomeny

Kryptomeny sú navrhnuté tak, aby boli bezpečné a zabezpečené. Boli vytvorené s cieľom uzavrieť tretie strany, napríklad centrálne banky.

Pracujú na systéme transakcií. Niektorí „baníci“ sa podieľajú na kontrole transakcií, aby zistili, či v nich nie sú žiadne podvojné záznamy alebo iné škodlivé činnosti. To znamená, že pri každej uskutočnenej platbe sa zaznamená iba jedna transakcia. To vynecháva problémy s podvodmi a praním špinavých peňazí. Okrem toho, pretože za tým nie sú žiadne tretie strany, napríklad banky alebo politický vplyv, je pravdepodobnosť politického zasahovania nulová, a preto sú vaše finančné prostriedky čo najbezpečnejšie.

Systém bol navrhnutý takým spôsobom, že ide o sieť typu peer-to-peer, ktorá dvakrát kontroluje každý vstup a neumožňuje transakciu, ak s tým všetky zúčastnené strany nesúhlasia.

Najslávnejšia kryptomena

Aj keď je dnes na trhu niekoľko kryptomien, bitcoin je kryptomena, ktorá si získala najväčšiu pozornosť a je zďaleka najznámejšou. Vytvorila ho skupina pod pseudonymom Satoshi Nakamoto. Aj keď korene tejto kryptomeny sú zahalené tajomstvom, niet sa čo čudovať, prečo je najlepšia z kryptosveta. Ceny jediného bitcoinu majú schopnosť stúpať na desaťtisíce eur.

Je to najžiadanejšia digitálna mena a pripravila pôdu pre všetky ďalšie alternatívne mince a projekty, ktoré umožnili rozkvet tohto trhu.

Čo môžete robiť s kryptomenou?

Existuje niekoľko vecí, ktoré môžete robiť s kryptomenou. Prvým z nich je, že si môžete kúpiť tovar. Napríklad obchod s aplikáciami Apple prijíma na platby 10 foriem kryptomien. Mnoho hotelov, obchodov, reštaurácií, leteniek, šperkov, aplikácií, počítačových častí navyše prijíma platby kryptomenami a dokonca môžete platiť aj za vysokoškolské vzdelanie. Okrem nákupu tovaru môžete investovať aj svoje kryptomeny. Možnosti sa časom zvyšujú, pretože sa nájde viac spôsobov využitia digitálnej meny.

Pamätajte však, že ide o vysoko rizikové investície, pretože ich trhová hodnota rýchlo kolíše. Okrem toho musíte mať na pamäti, že v niektorých jurisdikciách môžu byť postavené mimo zákon (rovnako ako súčasná situácia s Ruskom, ktoré uvažuje o zakázaní bitcoinu). Tretia vec, ktorú môžete s kryptomenou urobiť, je stať sa baníkom. Toto sú „virtuálni účtovníci“ siete s kryptomenami online. 

Riešia „komplikované kryptografické hádanky, ktoré sú potrebné na potvrdenie transakcie a jej zaznamenanie do distribuovanej verejnej knihy s názvom Blockchain.“ Ďalšou vecou, ktorú môžete s bitcoinom urobiť, ak ste podnikateľom, je prijať ho ako platbu za váš tovar alebo služby. Potenciálni noví zákazníci vám možno budú chcieť zaplatiť pomocou bitcoinu a bolo by vo vašom najlepšom záujme ustanoviť túto menu, pretože záujem o ňu nikdy nebol vyšší a pravdepodobnosť jej zvýšenia je vysoká. Nakoniec a na tému dnešného blogu môžete bitcoiny použiť aj v niektorých online kasínach, aby ste zahájili svoj herný zážitok.

Výhody kryptomien

získavajú na popularite, pretože sú ultra-súkromné, anonymné a rýchle. To znamená, že tento spôsob platby môžete použiť v online kasíne a získať kvalitné skúsenosti s platbami. Nemusíte sa obávať, že platba bude spracovaná treťou stranou, napríklad bankou, čo znamená, že časy spracovania sú rýchle a súkromné. Poplatky poskytované ťažiarom, ktorí spracovávajú transakcie, sú navyše v porovnaní s poplatkami, ktoré vám bude účtovať externý poskytovateľ finančných služieb, zanedbateľné.

 

Pridajte Komentár

Čítajte viac podobných článkov...