Najlepšie kasína

Zo sveta hracích automatov

Výherné automaty určite netreba žiadnemu hráčovi predstavovať. Výherné automaty sú skrátka fenoménom v online kasínach i kamenných kasínach. Tento fenomén sa, nie nadarmo, dostal už aj mimo kasín a nájdeme ich v baroch, reštauráciách, krčmách a samozrejme i na internete. Zo sveta výherných automatov je mnoho zaujímavých vecí, ktoré by vás mohli o tejto hazardnej zábave dopomôcť k vytúženej výhre.

Na začiatku všetkého bol poker

Každého hráča pri hre výherných automatov, určite napadla myšlienka ako tento samotný stroj vznikol a čo všetko za tým stálo. Prvý automat bol zostrojený v roku 1891 a viac o samotnej históriu si môžete prečítať v našom článku. V tomto roku, kedy výherný automat vznikol, totiž konštrukčná firma Sittman and Pitt konečne po niekoľkých rokoch zrealizovala svoj nápad na pokrový automat. Na piatich bubnoch tohto mechanického stroja sa pretáčali klasické pokrové karty a zaujímavosťou tohto automatu je z dnešného pohľadu predovšetkým to, že jeho súčasťou ešte nebol vstavaný systém pre vyplácanie výhier. O vašej výhre rozhodoval iba personál daného kasína.

Nástup jednorukého banditu

Za ďalšiu generáciu výherných automatov považujeme hrací automat známy ako Liberty Bell. Zo sveta výherných automatov je toto  výrazný míľnik tejto hazardnej hry. Automat využíval tri valce so štyrmi rôznymi symbolmi, na rozdiel od prvého automatu, vyplácal výhry.  Hráči ho ovládali pomocou veľkej, po strane umiestnenej pákou. Vďaka tomu vznikol aj jeho názov a hráči ho začali volať Jednoruký bandita. Príchodom tohto automatu sa začali výherné automaty rozširovať počet miest, kde sa automaty vyskytujú.

Zlaté šesťdesiate roky a výherné automaty

Tak ako všade vo svete, aj vo svete hazardných hier dochádzalo postupne k rozmachu a zdokonaľovaniu jednotlivých výherných automatov. V Spojených štátoch sa v týchto rokoch začali objavovať výherné automaty poháňané elektrinou. Páku nahradili tlačidlá a pribudli svetelné a zvukové efekty. Postupom času sa začali do výherných automatov zavádzať mikročipy spolu s generátormi náhodných čísel.

Prechod na online zábavu

Súbežne s vzostupom internetu sa kasína začali prispôsobovať dobe a tiež postupne zavádzali online prvky. To vyústilo až k kompletnému online kasínu, tak ako ho poznáme v klasickom kamennom prevedení kasína.

Čítajte si viac o online hrách v kasíne!

Pridajte Komentár

Čítajte viac podobných článkov...