Najlepšie kasína

Podvod s cigaretami v kasíne

Podvod s cigaretami v kasíne

Každý z nás si môže ľahko vybaviť obrázky rôznych prepracovaných schém, ktoré vymysleli tímy uhladených zločincov s neuveriteľne spoľahlivými plánmi a šikovnými vtipmi. Ale v skutočnosti je klasická lúpež v kasíne dosť neobvyklou podívanou. Vďaka čoraz sofistikovanejším bezpečnostným systémom sa lúpeže stávajú čoraz menej bežnými a je oveľa ťažšie ich vyradiť.

Namiesto toho musia inteligentní ľudia, ktorých poháňa motivácia prekabátiť kasína, navrhnúť nové, inovatívne spôsoby. Pravdepodobne ste už počuli príbeh skupiny počítadiel kariet vysokoškolákov na vysokej škole MIT – ale je pravda, že v skutočnosti neboli ani len podvodníkmi. Nikoho neklamali; kasína vedeli, o čo ide. Len sa im podarilo vyhnúť sa identifikácii a zastaveniu.

Francúzsky cigaretový podvod

  • Zúčastnené strany: Monique Laurent, jej manžel a jej brat
  • Kasínová hra: ruleta
  • Základná stratégia: Rádiové vysielače
  • Výhry: 5 miliónov frankov, čo zodpovedá približne 1 miliónu €.
  • Miesto: Deauville Casino – Deauville, Francúzsko

Aj keď v skutočnosti nebola hlavným strojcom tohto plánu, Monique Laurent bola nevyhnutným článkom, ktorý spojil všetko do jednej bezproblémovej operácie. V skutočnosti, aj keď to bol jej brat, kto vymyslel túto dômyselnú schému, Monique Laurent je tá, ktorá zostala vo svete kasín pomerne známa, alebo uvidíme neslávne.

Prečo bola Monique Laurent kľúčovou postavou, ktorá vstúpila do histórie tejto schémy? Najprv sa o nej hovorilo, že bola mimoriadne krásna žena. A po druhé, bez jej kľúčovej úlohy by podvodník s ruletou nikdy nefungoval – ale opäť by nikdy nebol objavený podvod.

AKO to fungovalo

V roku 1973 bol brat Monique Laurent krupiérkou rulety v kasíne Deauville vo Francúzsku. Náhodou tiež malar rada rádia a vzdelávala sa v rádiovej technológii a podvod bol jednoduchý – na povrchu išlo iba o balíček cigariet a ruletu. Ale v skutočnosti to balenie cigariet bolo zariadenie, ktoré obsahovalo rádiový vysielač, a ruleta obsahovala prijímač. Všetko, čo sa muselo stať, bolo, aby Moniquein brat nahradil ruletovú guličku za svoju, potom jej manžel podal stávky na stôl v rozmedzí šiestich čísel.

Akonáhle bolo všetko na svojom mieste, Laurent jednoducho stlačil gombík na „balíku Marlboros“, čo spôsobilo, že loptička dopadla v rámci tejto konkrétnej sady čísel na rulete. Zariadenie malo pôsobivú mieru presnosti 90% a tím vyhral v priebehu jediného týždňa 5 miliónov frankov.

AKO to skončilo

Ako sa teda odkrylo ich usporiadanie a čo s tým mala Monique Laurent? Robili všetko správne – žiadne neočakávané nehody alebo blízke hovory, ale nepočítali s dopadom, ktorý by mal dobrý vzhľad Monique. Akákoľvek operácia tohto druhu si vyžaduje schopnosť splývať s davom a zostať bez povšimnutia, ale jej nápadný fyzický vzhľad sa ukázal ako nevýhoda.

Majiteľka kasína, ktorá bola plná svojej krásy, si jedného dňa všimla Laurenta, ktorý sedel za ruletovým stolom. Pristúpil k nej, a hoci ona odmietla jeho postup, netrvalo dlho a pravidelne ju videl. Kasíno navštevovala pomerne často, vždy sedela za rovnakým ruletovým stolom v blízkosti predmetného stola a dôsledne umiestňovala konzervatívne stávky.

Ďalším dôležitým detailom: majiteľ kasína nikdy nevidel, že Laurent v skutočnosti vytiahol cigaretu z obalu a vyfajčil ju. Teraz v tomto okamihu už kasíno demontovalo ruletu, aby preskúmalo, či existujú nejaké dôkazy o poruche, zaujatosti alebo nedovolenej manipulácii. Bez úspechu tiež podrobne preskúmali dílera, či nevykazuje známky podvádzania. Keď však zbadali Monique Laurent, začali tušiť tímové úsilie.

Nebyť podmanivej krásy Monique Laurent, možno by tím pokračoval v podvádzaní kasína z ďalších miliónov. Ako to bolo, bolo zistené ich usporiadanie a boli zatknutí, hoci nikto z nich neskončil vo väzení, pretože súhlasili s vrátením svojej výhry. Ich príbeh nakoniec inšpiroval film „Les Tricheurs“, francúzsky film z roku 1984 o podvádzaní škandálov a závislosti na hazardných hrách.

Pridajte Komentár

Čítajte viac podobných článkov...