Najlepšie kasína

Výherné línie na hracom automate

Dokonalý zážitok z hracích automatov či hazardných hier vo všeobecnosti môže ovplyvniť veľa faktorov. Rozdiely môžu narobiť faktory ako napríklad grafické spracovanie, téma daného automatu alebo výška RTP. Všetko to patrí do faktorov, ktoré ovplyvňujú hráčsky zážitok, avšak je tu ešte jeden, na ktorý by nemal nikto zabúdať, a to sú výherné línie. Koľko výherných línií je ideálnych alebo ako ich využiť vo svoj prospech?

Čo sú to výherné línie?

Skôr, než sa bližšie pozrieme na to, ako výherné línie využívať vo svoj prospech, tak si poďme zadefinovať čo tie výherné línie vlastne sú. Výherné línie môžu byť v rôznych smeroch, a to rovnobežné či kľukaté. Začiatok a koniec výhernej línie sa najčastejšie označuje bodmi alebo číslami na oboch stranách hracej plochy výherného automatu. Odlíšené zvyknú byť aj farbou, hráči sa tak môžu lepšie zorientovať v tom ako výherné línie vyzerajú na hracej ploche výherného automatu. Každopádne, môžeme povedať, že výherné línie sú základnou stavebnou jednotkou výhry. Ak sa vám podarí v do tejto výhernej kombinácie usporiadať rovnaké symboly či WILD symboly, tak sa vám vyplatí výhra podľa toho, aké symboly sa na línii nachádzajú a aké majú hodnoty. Pri väčšine automatov nie je potrebné, aby ju vyplnili symboly kompletne, stačí, aby ste vytočili minimálnu platnú výhernú kombináciu. Spravidla platí, že výherné línie sa rátajú zľava doprava, no niektoré výherné línie môžu fungovať aj obojsmerne.

Typy výherných línií

  • Pevné výherné línie. Automaty, na ktorých sú výherné línie stanovené pevne, na takýchto sa žiadnym spôsobom nedá nastaviť počet výherných línií. Hráči nemajú možnosť vymýšľať a všetci hrajú s rovnakým počtom výherných línií. Neberte tento automat ako nevýhodu, pretože, ak majú automaty pevne stanovené výherné línie, nie je treba myslieť na iné herné stratégie. Pevné výherné línie nájdeme v automatových hrách, ako napríklad Book of Secrets, Mysterious Atlantis, Joker 40, alebo Respin Joker, ktoré si môžete vyskúšať na našej webovej stránke v sekcii automaty zadarmo.
  • Voliteľné výherné línie. Na takomto type automatu, ktorý má voliteľné výherné línie, je možné vyselektovať si, s akým počtom línií chce daný hráč hrať. Každý takýto herný automat má svoj rozsah uvedený v najnižšej a najvyššej hodnote výherných línií. Základné pravidlo hovorí, že čím vyšší počet výherných línií zvolíte, tým vyššiu minimálnu stávku budete na jeden spin potrebovať. Samozrejme, platí, že tým sa aj zvyšuje šanca na získanie výhernej kombináce.
  • Automaty bez výherných línií. Špeciálny prípad hracích automatov, pretože výhry sa vyplácajú „iba“ na základe kombinácie symbolov na samostatných valcov. Takéto výherné automaty sú s maximálnym počtom výherných línií, čo sa odvíja od počtu valcov a riadku. 

Koľko výherných línií by ste si mali nastaviť?

Bohužiaľ, na toto neexistuje žiadna univerzálna odpoveď, pretože ideálny počet aktivovaných výherných línií sa nedá odhadnúť. Všetko záleží od základných parametrov, ako napríklad:

  • Vášho rozpočtu, ktorý na hranie hazardných hier máte.
  • Hráčsky štýl, veľký rozdiel robí práve to, či ste príležitostný alebo aktívny hráč.
  • Výška stávky, tu je dôležité poznať svoje limity.

Výherné línie by ste si mali zvoliť podľa toho, aký automat hráte a aké výšky jednotlivých spinov nastavujete. Určite môžeme odporučiť všetkým začínajúcim hráčom, aby nezačínali najvyšším počtom výherných línií v kombinácii s maximálnymi stávkami. Takýto štýl hry je výsadou skúsených VIP hráčov. Ak si chcete otestovať to, aký počet výherných línií by ste si mali zvoliť, tak vyskúšajte hracie automaty zadarmo, pretože len tak môžete úplne bez rizika vyskúšať spôsob vyberania výherných línií. Automaty zadarmo nájdete aj na našej webovej stránke!

Pridajte Komentár

Čítajte viac podobných článkov...